Archive for the ‘Nieruchomości’ Category

PostHeaderIcon Co może decydować o cenie mieszkania?

mieszkania5

Szybujące ceny mieszkań sprawiają, że wiele osób zastanawia się nad tym, czym tak naprawdę jest to spowodowane. Szczególnie w największych polskich miastach, wzrost cen nieruchomości jest najbardziej zauważalny. Jednak zanim skupiać się na aspektach zewnętrznych, warto przyjrzeć się z bliska, co determinuje takie, a nie inne wyceny metra kwadratowego.

Lokalizacja nieruchomości
Od tego się nie ucieknie. To, w jakim miejscu zlokalizowana jest dana nieruchomość, to ma ogromne znaczenie na ostateczną cenę mieszkania. Wiadomo, centrum miasta, dzielnice prestiżowe (np. gdyńskie Orłowo), to zdecydowanie wyższa cena metra kwadratowego, niż w miejscach oddalonych od centrum. Peryferie, czy też miasteczka satelickie, gwarantują, że cena metra kwadratowego będzie zdecydowanie niższa.

Metraż mieszkania
Oczywiście, im wyższy metraż, tym cena wyższa za dane mieszkanie. Trzeba jednak mieć tutaj na uwadze, że coraz częściej, najpopularniejsze i w pewnym sensie najdroższe są mieszkania w przedziale 40-50 metrów. Właśnie popyt na tego typu lokale, powoduje zmiany, skoki ich cen. Wystarczy zauważyć przy sprzedaży ofert mieszkaniowych, że zazwyczaj w sprzedaży, pozostają mieszkania większe.

mieszkania4

Standard realizacji
Trzeba mieć na uwadze, że standard będzie determinował końcową cenę metra kwadratowego, w każdej deweloperskiej inwestycji. Im lepsza jakość materiałów użytych do budowy. Im nowocześniejsze technologie budowania, tym oczywiście cena będzie wyższa.

Infrastruktura w okolicy
Mieszkanie na peryferiach, z kiepskim układem drogowym, niedostateczną ofertą komunikacji miejskiej, będzie zdecydowanie tańsze, niż nieruchomość, również na peryferiach, ale z sąsiedztwem doskonale zorganizowanych udogodnień komunikacyjnych. Do tego dochodzą choćby takie aspekty jak sklepy, punkty usługowe, szkoły, przedszkola. Wszystko to ma ogromne znaczenie, jeżeli mówimy o cenach końcowych mieszkań.

Już wszystko wiadomo odnośnie zróżnicowania cen mieszkań i tego, co na nie wpływa. Dlatego, jeżeli ktokolwiek będzie poszukiwał mieszkania dla siebie, powinien mieć właśnie to na uwadze.

Deweloper Gdańsk

PostHeaderIcon Czy oferty wykończenia mieszkania pod klucz mają rację bytu?

imieszkania1

Kupujący mieszkania, pragną je zaaranżować, wykończyć samodzielnie. Od projektów każdego z pomieszczeń, skończywszy na dokładnym dobieraniu materiałów i ekip remontowych. Jednak z każdym rokiem przybywa ofert deweloperów, którzy realizują mieszkania pod klucz. Wpływ na taki stan rzeczy ma wiele faktów, które jednoznacznie wskazują, że dla pewnej grupy klientów, wykończenie mieszkania pod klucz jest jak najbardziej opłacalne.

Czy jednak oferty wykończenia mieszkań pod klucz mają rację bytu, skoro pojawiają się opinie, że są one realizowane nie zawsze w sposób prawidłowy? Czy naprawdę lepszym rozwiązaniem jest wybór mieszkania w stanie deweloperskim, niż uzyskanie wraz z odbiorem kluczy, możliwości zamieszkania w nowym lokum?

Po co tracić czas na wykończenie mieszkania?
Nie da się ukryć, że po odbiorze mieszkania w stanie deweloperskim, możemy przygotować się na długi czas realizacji wykończenia wnętrz. Jest to naturalne, gdyż musimy czekać, aż ekipa remontowa wszystko zrobi. Musimy również doglądać prac wykończeniowych w naszym nowym lokum. Jeżeli nie mamy zaufania do ekipy remontowej, również na naszej głowie spoczywać będzie poszukiwanie i zakup materiałów, niezbędnych do realizacji prac.

dmieszkania5

Niższe ceny materiałów, kupionych przez ekipy budowlane
Zlecając przygotowanie mieszkania pod klucz, koszty zakupionych materiałów będą niższe, niż w przypadku, kiedy robimy wnętrza samodzielnie i w ten sposób nabywamy odpowiednie materiały. Dlaczego tak się dzieje? Po pierwsze VAT na zakup materiałów przez osoby prywatnej jest wyższy, niż ma to miejsce w przypadku firma budowlanych. Firmy te mają niższe stawki VAT, gdyż materiał jest przeznaczony do usługi montażu. Dodatkowo firmy budowlane, z racji prowadzonej działalności, posiadają liczne zniżki na kupno materiałów w hurtowniach. Tym sposobem może się okazać, że koszty końcowe będą niższe poprzez realizację mieszkania pod klucz.

Wybór elementów, materiałów do wnętrz bez konieczności zwiedzania kolejnych sklepów
Trzeba pamiętać, że współpracując z deweloperem w ramach wykończenia mieszkania pod klucz, spotykamy się z profesjonalnym projektantem, specjalistami od wykończenia, aranżacji wnętrz. To pozwoli w spokojnej, komfortowej atmosferze dobrać wszystkie elementy, bez konieczności odwiedzania licznych sklepów.

Jak więc doskonale widać, wykończenie mieszkań pod klucz we Wrocławiu, Gdańsku, Warszawie, czy jakimkolwiek innym mieście, jest opłacalne pod wieloma względami.

PostHeaderIcon Kupno mieszkania, czy może lepszy wynajem?

zakupmieszkania Młode osoby, które pragną pójść „na swoje”, stają przed poważnym dylematem. Czy lepiej kupić nowe mieszkanie, czy może postawić na wynajem nieruchomości mieszkalnej? Każdy z wyborów ma swoje plusy oraz minusy. Sprawdźmy więc co będzie lepsze. Czy warto myśleć od razu o kupnie mieszkania, czy może jednak w pierwszych latach zdecydować się na wynajem lokalu?

Kredyt na zakup mieszkania, a miesięczne opłaty za wynajem
Najważniejszym czynnikiem, który determinuje ostateczne wybory, odnosi się do posiadanych finansów. Nawet kiedy marzy się o własnym mieszkaniu, należy mieć na uwadze fakt, że wzięcie kredytu nie będzie takie proste. Osoby, które dopiero wkraczają na ścieżkę zawodową, nie zarabiają zbyt wiele, będą miały problemy z kredytowaniem. Trzeba posiadać wkład własny, czyli minimum 20% wartości nieruchomości. Dla wielu uzbieranie sporej kwoty pieniędzy będzie problemem i może trochę potrwać. Takie osoby zdecydowanie postawią na wynajem. Warto kupić mieszkanie, kiedy ma się pewność, że bank przyzna kredyt hipoteczny, a równocześnie comiesięczne przychody pozwolą na spłaty kolejnych rat, a także życie na odpowiednim poziomie. Przyjmuje się zasadę, że rata kredytu powinna wynosić około 30% miesięcznych przychodów.

Związanie się z danym miejscem na lata
W sytuacji, kiedy jest się pewnym, że w danym mieście, regionie, będzie się mieszkało na stałe, można myśleć o kupnie własnego mieszkania. Osoby, które myślą w sposób odmienny, mają wyuczony zawód, pracę, która będzie wymagała od nich mobilności, migracji w różne rejony kraju, raczej postawić powinny na wynajem.

Sytuacja na rynku nieruchomości, a podejmowanie decyzji
Współcześnie sytuacja na rynku pierwotnym mieszkań jest niezwykle dynamiczna. Mnogość inwestycji budowlanych, które bardzo szybko znajdują nabywców powoduje, że trzeba trzymać rękę na pulsie i regularnie śledzić oferty nowych mieszkań. Jednak zakup mieszkania musi być przemyślany, dlatego osoby, które już są zdecydowane na inwestycję tego typu, muszą działać ekspresowo. Komu się nie śpieszy, może spokojnie wynajmować mieszkanie, a równocześnie w sposób rzetelny śledzić najróżniejsze oferty przygotowane przez deweloperów.

Gdańsk Deweloper Domesta