Archive for Wrzesień, 2019

PostHeaderIcon Co może decydować o cenie mieszkania?

mieszkania5

Szybujące ceny mieszkań sprawiają, że wiele osób zastanawia się nad tym, czym tak naprawdę jest to spowodowane. Szczególnie w największych polskich miastach, wzrost cen nieruchomości jest najbardziej zauważalny. Jednak zanim skupiać się na aspektach zewnętrznych, warto przyjrzeć się z bliska, co determinuje takie, a nie inne wyceny metra kwadratowego.

Lokalizacja nieruchomości
Od tego się nie ucieknie. To, w jakim miejscu zlokalizowana jest dana nieruchomość, to ma ogromne znaczenie na ostateczną cenę mieszkania. Wiadomo, centrum miasta, dzielnice prestiżowe (np. gdyńskie Orłowo), to zdecydowanie wyższa cena metra kwadratowego, niż w miejscach oddalonych od centrum. Peryferie, czy też miasteczka satelickie, gwarantują, że cena metra kwadratowego będzie zdecydowanie niższa.

Metraż mieszkania
Oczywiście, im wyższy metraż, tym cena wyższa za dane mieszkanie. Trzeba jednak mieć tutaj na uwadze, że coraz częściej, najpopularniejsze i w pewnym sensie najdroższe są mieszkania w przedziale 40-50 metrów. Właśnie popyt na tego typu lokale, powoduje zmiany, skoki ich cen. Wystarczy zauważyć przy sprzedaży ofert mieszkaniowych, że zazwyczaj w sprzedaży, pozostają mieszkania większe.

mieszkania4

Standard realizacji
Trzeba mieć na uwadze, że standard będzie determinował końcową cenę metra kwadratowego, w każdej deweloperskiej inwestycji. Im lepsza jakość materiałów użytych do budowy. Im nowocześniejsze technologie budowania, tym oczywiście cena będzie wyższa.

Infrastruktura w okolicy
Mieszkanie na peryferiach, z kiepskim układem drogowym, niedostateczną ofertą komunikacji miejskiej, będzie zdecydowanie tańsze, niż nieruchomość, również na peryferiach, ale z sąsiedztwem doskonale zorganizowanych udogodnień komunikacyjnych. Do tego dochodzą choćby takie aspekty jak sklepy, punkty usługowe, szkoły, przedszkola. Wszystko to ma ogromne znaczenie, jeżeli mówimy o cenach końcowych mieszkań.

Już wszystko wiadomo odnośnie zróżnicowania cen mieszkań i tego, co na nie wpływa. Dlatego, jeżeli ktokolwiek będzie poszukiwał mieszkania dla siebie, powinien mieć właśnie to na uwadze.

Deweloper Gdańsk

PostHeaderIcon Czy oferty wykończenia mieszkania pod klucz mają rację bytu?

imieszkania1

Kupujący mieszkania, pragną je zaaranżować, wykończyć samodzielnie. Od projektów każdego z pomieszczeń, skończywszy na dokładnym dobieraniu materiałów i ekip remontowych. Jednak z każdym rokiem przybywa ofert deweloperów, którzy realizują mieszkania pod klucz. Wpływ na taki stan rzeczy ma wiele faktów, które jednoznacznie wskazują, że dla pewnej grupy klientów, wykończenie mieszkania pod klucz jest jak najbardziej opłacalne.

Czy jednak oferty wykończenia mieszkań pod klucz mają rację bytu, skoro pojawiają się opinie, że są one realizowane nie zawsze w sposób prawidłowy? Czy naprawdę lepszym rozwiązaniem jest wybór mieszkania w stanie deweloperskim, niż uzyskanie wraz z odbiorem kluczy, możliwości zamieszkania w nowym lokum?

Po co tracić czas na wykończenie mieszkania?
Nie da się ukryć, że po odbiorze mieszkania w stanie deweloperskim, możemy przygotować się na długi czas realizacji wykończenia wnętrz. Jest to naturalne, gdyż musimy czekać, aż ekipa remontowa wszystko zrobi. Musimy również doglądać prac wykończeniowych w naszym nowym lokum. Jeżeli nie mamy zaufania do ekipy remontowej, również na naszej głowie spoczywać będzie poszukiwanie i zakup materiałów, niezbędnych do realizacji prac.

dmieszkania5

Niższe ceny materiałów, kupionych przez ekipy budowlane
Zlecając przygotowanie mieszkania pod klucz, koszty zakupionych materiałów będą niższe, niż w przypadku, kiedy robimy wnętrza samodzielnie i w ten sposób nabywamy odpowiednie materiały. Dlaczego tak się dzieje? Po pierwsze VAT na zakup materiałów przez osoby prywatnej jest wyższy, niż ma to miejsce w przypadku firma budowlanych. Firmy te mają niższe stawki VAT, gdyż materiał jest przeznaczony do usługi montażu. Dodatkowo firmy budowlane, z racji prowadzonej działalności, posiadają liczne zniżki na kupno materiałów w hurtowniach. Tym sposobem może się okazać, że koszty końcowe będą niższe poprzez realizację mieszkania pod klucz.

Wybór elementów, materiałów do wnętrz bez konieczności zwiedzania kolejnych sklepów
Trzeba pamiętać, że współpracując z deweloperem w ramach wykończenia mieszkania pod klucz, spotykamy się z profesjonalnym projektantem, specjalistami od wykończenia, aranżacji wnętrz. To pozwoli w spokojnej, komfortowej atmosferze dobrać wszystkie elementy, bez konieczności odwiedzania licznych sklepów.

Jak więc doskonale widać, wykończenie mieszkań pod klucz we Wrocławiu, Gdańsku, Warszawie, czy jakimkolwiek innym mieście, jest opłacalne pod wieloma względami.

PostHeaderIcon Czy warto kupić inteligentne oświetlenie LED?

Close Up on a LED Light Bulb in the Hand

Oświetlenie LED jest stałym elementem naszych domów. Jednak technologia nie znosi próżni i od jakiego czasu, można zakupić inteligentne oświetlenie LED. Czy tego typu oświetlenie jest po prostu próbą wyciągnięcia pieniędzy od kupujących? Czy może jednak okazuje się, że warto zainwestować w inteligentne żarówki LED?

Sprawdźmy więc po prostu, jakiego rodzaju możliwości daje korzystanie z inteligentnego oświetlenia LED. Zobaczmy czego można spodziewać się, po tego typu nowoczesnych rozwiązaniach.

Dostosowanie odcieni światła – ustawienie oświetlenie, czyli niejako standardowa funkcja w inteligentnych żarówkach LED. Wystarczy skorzystać z przycisku, aby w sposób dostosowany do własnych potrzeb, rozjaśnić lub przyciemnić żarówkę. Powoduje to, że możemy dostosować odcień światła do rzeczywistych warunków, do swoich potrzeb. Ustawienie oświetlenia, zmiany odcieni światła pozwala również na oszczędności finansowe, gdyż żarówka LED niepracująca z pełną mocą będzie potrzebowała mniej energii.

Urządzenia mobilne pozwalające sterować oświetleniem – wystarczy smartfon czy tablet, aby skutecznie sterować oświetleniem. Zmiana odcieni, zmiana koloru światła, wszystko to można zrobić z poziomu np. smartfona, bez potrzeby wchodzenia do miejsca, gdzie chcemy wpływać na poziom światła.

zarowki-led-2

Oświetlenie LED z systemem bezpieczeństwa – można zaopatrzyć się w inteligentne oświetlenie LED, posiadające czujniki ruchu. Dzięki temu, w sytuacji, gdy nieproszony gość znajdzie się w zasięgu oświetlenia LED, te natychmiast się uruchomi. Dodatkowo tego typu funkcja oświetlenia LED może zostać w pełni połączona z domowym systemem ochrony i monitoringu.

Czy warto stawiać na inteligentne żarówki LED?
Na tak postawione pytanie każdy powinien odpowiedzieć sobie samodzielnie. Wszystko wynika z indywidualnych potrzeb, z tego, czy dane rozwiązanie zastosowane w inteligentnym oświetleniu będzie nam przydatne. Warto również tutaj nadmienić, że wybierając określonego rodzaju oświetlenie, sięgając po produkt taki jak np. inteligentna żarówka e14 led, należy dokładnie sprawdzić jej właściwości, funkcje.